БІБЛІОТЕКА-ФІЛІАЛ № 47

Немишлянського району

Шановні користувачі!

Ми раді вітати вас на сторінці нашої бібліотеки!

реклама библиотеки филии № 47

Ім'я яким пишається Харків.

Є актори, які більше, ніж хто інший, гідні звання народних артистів. Здається, що саме для них воно і існує - Леонід Федорович Биков один з них. До сих пір навіть ті, хто народився після смерті українського актора, дізнаються в ньому щось дуже рідне, знайоме, що викликає cимпатію. Недарма в Україні встановлено відразу декілька пам'ятників цієї людині. 12 грудня день народження українського і радянського актора та режисера Леоніда Івановича Бикова. Колись це ім’я було для українських хлопчаків мало не священним.Проте і зараз зняті ним фільми б’ють рейтинги популярності і знаходяться серед найулюбленіших фільмів пострадянського простору, включаючи прибалтійські держави — члени ЄС.

Леонід Федорович - уродженець сусідньої Донецької області. Він народився 12 грудня 1928 року в селі Знаменське. Після війни в театральний інститут в Києві його не прийняли, і в 1951 році Леонід закінчив акторський факультет Харківського театрального інституту. Протягом дев'яти років з 1951-1960 роки Биков - актор Харківського державного академічного театру ім. Т. Шевченка. Саме в цей період відбувся його дебют в кінематографі. Будучи актором харківського театру Леонід Биков зіграв свої знамениті ролі в фільмах "Приборкувач тигрів" (1954), "Максим Перепелиця" (1955), "Добровольці" (1958). Ймовірно цей факт і дає право харків'янам вважати його гордістю міста.

/Files/images/fil47/Ім\'я яким пишається Харків..jpg

В історії кожного міста є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для Харкова ім’я Григорія Федоровича Квітки-Основ'яненко 240-річчя від дня народження якого ми святкуємо у цьому році. Уже понад 150 років вистави "Сватання на Гончарівці", "Конотопська відьма", "Шельменко-денщик"… захоплюють глядачів усього світу. Фільми, створені за мотивами цих повістей - класика кіно, до цього часу мають вірних шанувальників. Саме тому до ювілея письменника бібліотекарями філії № 47 була проведена літературна година «Квітка-Основ’яненко – перший прозаїк української прози» для учнів 9 кл. НВК №21, а також представлена виставка-HANDMADE «Нащадок славетного роду Квіток» -авторська робота читача нашої бібліотеки.

Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та вирушити у мандри шляхами, якими ходив наш земляк - Григорій Федорович Квітка-Основ'яненко.

/Files/images/fil47/20181120_141422.jpg /Files/images/fil47/20181120_141319.jpg/Files/images/fil47/20181119_133014.jpg /Files/images/fil47/20181119_134721.jpg /Files/images/fil47/20181119_134743.jpg /Files/images/fil47/20181119_134830.jpg

Наша бібліотека- філія приймає участь в загальноміському конкурсі серед публічних бібліотек м.Харкова "Интернет марафон#likelib.

Представляємо вашій увазі наш відеоролік- #Рафаєль Санті

Рафаэль Санти

Напередодні Всесвітнього дня вчителя, наша бібліотека-філія вітає усіх учителів зі святом,та бажаємо впевненості, витримки, міцного здоров’я та міцних сил. Нехай Ваша любов до життя, до своєї роботи, до всього світу буде без меж, нехай Ваші учні будуть слухняними та спроможними на великі перемоги, нехай Ваше серце зустрічає кожен день з доброю надією, нехай Ваша душа з кожною миттю познає смак щастя. Представляємо вашій увазі відеоролик.

С днем учителя!

Напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек, який ми відзначаємо 30 вересня, наша бібліотека-філія вітає колег, шанувальників книги та бібліотеки зі святом і представляємо вашій увазі відеоролик.

с днем библиотек

Щороку 21 вересня ООН закликає всі країни світу припинити війну і вогонь.Люди повинні цінувати і дорожити своєю планетою, адже, по суті, ми всі сусіди в одному великому загальному будинку. Немає поганих і хороших людей, а лише їх вчинки можуть бути негативними або позитивними. Потрібно поважати і співчувати один одному, підтримувати і допомагати людям, що мають потребу, берегти флору і фауну, збагачувати внутрішній світ нових поколінь, лише так ми зможемо уберегти мирні стосунки на планеті Земля. Наш філіал представляє до Вашої уваги відеоролик присвячений Міжнародному дню світу#likelib.

мир


Наша бібліотека- філія приймає участь в загальноміському конкурсі серед публічних бібліотек м.Харкова "Интернет марафон#likelib.

Представляємо вашій увазі наш відеоролік- #Ремарк_Триумфальна арка

ремарк

Адміністрація Немишлянського району Харківської міської ради провела урочисту церемонію підняття Державного Прапора України 23 серпня по проспекту Петра Григоренка, 17, яка ознаменувалася великою кількістю присутніх мешканців району. Централізована бібліотечна система Немишлянського району активно приймала участь на церемонії. Вашій увазі представлен відеоролик з місця подій від нашої бібліотеки-філії.

Підняття Державного Прапора

75 років минуло з часів запеклих боїв за визволення Харкова від фашистів. Місто відродилось з руїн завдяки героїзму та мужності людей, які віддавали життя за свободу, за право жити і працювати на рідній землі. Тому 23 серпня 1943 року для усіх харків’ян є священним днем, коли ми схиляємо голови перед героями тієї страшної війни. Наша бібліотека вітає всіх з Днем визволення Харкова, з Днем нашого улюбленого міста!

Любимый Харьков

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Будемо свято передавати цю пам’ять іншим поколінням.

Нам не забути днів війни…у нашій пам'яті вони.

І ті герої незабутні, що з нами йдуть в віки майбутні.

минута молчания

Вивчення іноземної мови - це шлях до розвитку, тому 2017-2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні та української мови в Німеччині. Таке рішення було прийнято на підставі того, що в Україні німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської. Наш філіал представляє до Вашої уваги відеоролик присвячений Українсько-німецькому року мов #likelib.

рік німецької мови

З правовими питаннями ми стикаємося набагато частіше, ніж це здається на перший погляд. Багато хто, можливо, здивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку. В рамках проекту "Право і життя" 7 червня 2018р. наша бібліотека запропонувала школярам літнього табору НВК № 21, бесіду «Юридичний компас- для тебе», в якій юрист-правозахисник Москаленко Ганна Володимирівна звернулася до теми прав дітей, до ознайомлення з основними статтями Конвенції про права дитини.

/Files/images/fil47/фото6.jpg

/Files/images/fil47/фото3.jpg

/Files/images/fil47/фото9.jpg

/Files/images/fil47/фото4.jpg

Дорогі діти, шановні колеги, не секрет, що всі ми родом із дитинства. Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми, дорослі, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки. Але всьому свій час. Тому з великим задоволенням наша філія вітає всіх із цим дитячим святом. В цей день особливо гостро піднімається питання дитинства, а отже майбутнього у всесвітньому масштабі, адже і сьогодні, у ІІІ тисячолітті сотні, тисячі дітей не мають можливості нормально жити і розвиватися, вчитися і лікуватися. Тому різні громадські організації багатьох держав, втому числі дитячі опираються на конвенцію ООН про права дитини, борються за щасливе, достойне життя будь-якої дитини у всіх куточках Землі. Адже саме в дітях дорослі прагнуть бачити здійснення своїх мрій і сподівань. А тому закликають усіх сьогодні та кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце. А допоможуть у цій важливій справі гуманність та доброта #likelib.

День захисту дітей

Щорічно 24 травня усі слов’янські держави святкують День слов’янської писемності і культури та віддають шану основоположникам слов’янської писемності–святим рівноапостольним братам Кирилу та Мефодію, – творцям слов'янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови.

/Files/images/fil47/день.jpg

Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурної різноманітності в ім'я діалогу і розвитку. Наша культурна різноманітність є загальною спадщиною людства. Воно служить джерелом оновлення ідей і суспільств, завдяки якому ми відкриваємо себе решті світу і виявляємося здатними створювати нові парадигми мислення. Ця різноманітність відкриває прекрасні можливості для мирного і стійкого розвитку. Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб плюралізм культур, завдяки встановленню діалогу між ними, став нашим спільним багатством. Тільки таким чином ми зможемо уникнути трагічних конфліктів і домагатися сталого розвитку, гарантувати який мають стійкість розмаїття культур і продовження конструктивного і пильного діалогу #likelib.

/Files/images/fil47/диалог.jpg

Сьогодні професійне свято усіх працівників музеїв. У цей святковий день філія № 47 ЦБС Немишлянського району бажає їм успіхів та удачі, адже саме завдяки цим людям, ми маємо змогу на власні очі побачити історичну та культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів і яку Ви ретельно оберігаєте. Дякуємо Вам ще й за те, що створена Вами своєрідна "машина часу" маємо змогу хоча б на декілька хвилин перенести нас у світ прадавніх історій та легенд. Ми підготували вам наш відеоролик музеї світу #likelib.

музеи мира

Дорогі колеги та відвідувачі! Наближається найголовніше свято країни - День Перемоги. Головний - тому що об'єднує людей різних поколінь і поглядів, різної віри і культури. Свято, яке дозволяє нам відчути гордість за свою країну, загальне почуття єднання і товариства, усю глибину любові і поваги до наших заслужених ветеранів - учасників тієї страшної війни, до трудівників тилу, що винесли на своїх плечах важкі трудові будні. Забути подвиги наших ветеранів просто неможливо. На жаль, з року в рік учасників цієї страшної війни залишається все менше, і кожен українець зобов’язаний дякувати їм за мирне небо над головою і говорити щирі привітанняз 9 травня. Велика перемога горить вічним вогнем в наших серцях, а свідомість наповнена почуттям радості та вдячності старшому поколінню за подароване мирне життя ціною неймовірних зусиль і власних життів на полі битви і в тилу.У цей день звучать зворушливі і красиві привітання на їхню честь, у знак їхньої відваги, перемог і надзусиль, прикладених у страшні роки війни. Наш філіал пропонує вам відеоролик «З Днем Перемоги» .

День победы

Наша бібліотека- філіал приймає участь в загальноміському конкурсі серед публічних бібліотек м.Харкова "Интернет марафон #likelib.

Представляємо вашій увазі наш відеоролік- #культурна_спадщина_європи


Культурное наследие Европы

Конкурс "Интернет-марафон"#likelib

/Files/images/fil47/права1.gif

Наша бібліотека- філіал приймає участь в загальноміському конкурсі серед публічних бібліотек м.Харкова "Интернет марафон #likelib". Представляємо вашій увазі нашу роботу. #я_имею_право #я_маю_право

Онлайн-зустріч “ Під музику Вівальді... ”.

Вивальди

Філіал № 7 ЦБС Немишлянського району м. Харкова презентує онлайн-зустріч “ Під музику Вівальді... ”. ( до 340-р. з Дня нар. А.Вівальді італійського композитора.) 18 століття дало світовій музичній культурі немало значних імен. Одне з головних місць у музичній культурі епохи бароко посідає творчість композитора, скрипаля-віртуоза Антоніо Вівальді (1678 – 1741). Своєю творчістю музикант вплинув не тільки на сучасних йому італійських композиторів, а й на зарубіжних музикантів. Автор 40 опер, ораторій, понад 500 концертів, Вівальді найбільше відомий своїми скрипковими та інструментальними концертами. Концерти Вівальді стали зразками концертного жанру для багатьох композиторів, у тому числі Й. С. Баха, котрий переклав близько 20 його скрипкових концертів для клавесину. Нажаль, Вівальді помер у бідності, його музика була на протязі двох століть забута. По-справжньомумузика цього геніального композитора відродилося лише у 20 столітті, зараз нею захоплюються у всьому світі, а його твори «Чотири пори року», надовго зберегли пам’ять про великого композитора.

Виртуальное путешествие по интересным и необычным местам города Харькова.

23 лютого 2018 року бібліотека-філія № 47 провела віртуальну подорож по цікавих і незвичайних місцях нашого міста, на яке були запрошені учні 4-го класу школи-інтернату № 12 разом з вчителями.

/Files/images/fil47/harkv/IMG_20180223_122901.jpg

/Files/images/fil47/harkv/IMG_20180223_125607.jpg/Files/images/fil47/harkv/IMG_20180223_125047.jpg

/Files/images/fil47/harkv/IMG_20180223_125400.jpg/Files/images/fil47/harkv/IMG_20180223_125459.jpg

Віртуальна подорож

Сотрудники филиала № 47 поздраляют всех коллег с наступающим Новым 2018 годом!

Встречай 2018!


Ми – нащадки козаків


День українського козацтва— це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формуванні української народності та досягнення Україною своєї незалежності…В День Покрови Пресвятої Богородиці - 14 жовтня - відзначається День Українського козацтва. Наша бібліотека підготувала творчу зустріч з Харківським поетом Іваном Івановичем Коржем, онлайн-презентацію, та книжкову виставку "Козацькому роду нема переводу".

/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_081343.jpg /Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_085059.jpg

/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_084311.jpg /Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_084358.jpg

/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_090305.jpg/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_090434.jpg/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_092029.jpg/Files/images/fil47/kozaki/IMG_20171013_092045.jpg

Козаки 2017

Библиотечный урок –экскурсия. «Библиотека, книжка, я – вместе верные друзья»

Ребятам была расказана история возникновения библиотек и книг. Библиотекари ознакомили школьников с книжным фондом , правилами пользования библиотекой и обращением с книгой. Экскурсия для ребят была познавательна , каждый для себя почерпнул что - то полезное, а в нашей библиотеке появились новые читатели .

/Files/images/fil47/foto/ekskursya/IMG0079A.jpg /Files/images/fil47/foto/ekskursya/IMG0090A.jpg /Files/images/fil47/foto/ekskursya/IMG0076A.jpg/Files/images/fil47/foto/ekskursya/IMG0062A.jpg

/Files/images/fil47/701b2f6ed6551b8a3a3091c9d8961754.jpg

Библиотека - филия № 47 поздравляет всех читателей библиотеки с 1 днём лета и праздником защиты детей. Библиотека напоминает маленьким и взрослым читателям, чтобы они не забывали летом библиотеку, обязательно читали, и тогда летние каникулы будут не скучными, а пройдут увлекательно, интересно и познавательно.С праздником , друзья библиотеки! Желаем вам хорошего отдыха с хорошими книгами.

/Files/images/fil47/Безымянный.png

Book FEST «Путешествие за американской мечтой».

В рамкахKharkiv BookFest-2017до бібліотеці - філії № 47 були запрошені школярі 7-го класу, разом з класним керівником та бібліотекарем школи-інтернату №12, на захід «Путешествие за американской мечтой». Для запрошених була представлена онлайн - презентація по самих яскравих і барвистих місцях Америки. Діти поринули в захоплююче пригодницьку подорож, познайомилися з геніальними творцями світової - американської літератури, зіграли в цікаву вікторину. А найголовніше, що вони дізналися багато нового і корисного з сьогоднішнього заходу та з представлених на ньому книг.

/Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_102309.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_102504.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_102715.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_121143.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_132258.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_133431.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_133618.jpg/Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_133834.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_133305.jpg /Files/images/fil47/Book_Fest/IMG_20170519_134111.jpg

"Перший крок у світ книжок".

Подорож по бібліотеці учнів першого класу.

Бібліотекарі філіалу № 47 провели єкскурсію по бібліотеці для дітей першого класу НВК № 21, де ознайомили їх з бібліотечним фондом , з новинками літератури, організовували літературні ігри та вікторини. Для першокласників ця подорож стала дуже захоплюючою , адже вони відкрили для себе безмежний світ цікавих та яскравих книжок і журналів.

/Files/images/fil47/_pershiy_krok_u_svt_knijok_/IMG_20170515_100724.jpg /Files/images/fil47/_pershiy_krok_u_svt_knijok_/IMG_20170515_101105.jpg /Files/images/fil47/_pershiy_krok_u_svt_knijok_/IMG_20170515_101558.jpg /Files/images/fil47/_pershiy_krok_u_svt_knijok_/IMG_20170515_102406.jpg /Files/images/fil47/_pershiy_krok_u_svt_knijok_/IMG_20170515_103320.jpg /Files/images/fil47/foto/IMG_20170515_102016.jpg

Діалог з юристом „Правова допомога”

В рамках проекту «Право і життя », централізованої бібліотечної системи у бібліотеці філії № 47 був проведений діалог „Правова допомога” запрошених користувачів з юристом Платоновою Наталією Миколаївною , та представлений книжковий огляд літератури «Право на кожний день», з яким може ознайомитися кожен бажаючий.

/Files/photogallery/IMG_20170516_112807.jpg /Files/images/fil47/IMG_20170516_113211.jpg /Files/images/fil47/pravo/IMG_20170516_113303.jpg /Files/images/fil47/pravo/IMG_20170516_113338.jpg

Книжкова виставка "Пам'ятає врятований світ".

Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр., і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя. В бібліотеці №47 ЦБС Немишлянського району представлена книжкова виставка “Пам'ятає врятований світ ”- це лише маленька часточка великої данини пошани живим і полеглим.
Ніхто не забутий; на попіл ніхто не згорів:
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

/Files/photogallery/hhGOYTa0IiU.jpg

До Вашої уваги ми представляємо буктрейлер на честь 80-річчя від дати створення видатного американськго роману М. Мітчелл "Віднесені вітром".

Буктрейлер на книгу М.Мітчелл "Віднесені вітром"

/Files/images/fil47/pWxY-V7Kbb0.jpg

Книжкова виставка - пам'ять

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

/Files/images/fil47/IMG_4840.JPG

Година української мови

Ми – українці. Розмовляємо рідною державною українською мовою.А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в читальному залі бібліотеки проводяться святкові заходи. Цього разу ми запросили на своє свято учнів 4кл.НВК №21. Юні мовознавці прийняли участь у годині української мови “Наша мова – пісня, і в словах любов”.

/Files/images/fil47/foto/DSC02668.JPG

/Files/images/fil47/foto/IMG_4806.JPG

Книжкова виставка-подорож

У читальному залі бібліотеки відкрилася незвичайна книжкова виставка-подорож «Мандруємо світами із друзями-книжками».
Тут представлені довідкові видання про країни і континенти, ілюстровані путівники по найкращих містах Європи, а також художня література про подорожі та пригоди

/Files/images/fil47/DSC02664.JPG /Files/images/fil47/IMG_4808.JPG

Харків...Він такий різний і такий один.

«Ми його звеличуєм у слові, Ми його оспівуєм в піснях! Харкове, купайся у любові, Хай святиться твій майбутній шлях!» Н.Супруненко

/Files/images/fil47/DSC02662.JPG

/Files/images/fil47/IMG_4791.JPG

Книжкова виставка- плакат

Україна - це наша Батьківщина. Кожен із нас є невід'ємною частиною славного українського народу. Ми живемо у вільній незалежній державі Скільки знедолених дітей є сьогодні? Це явище всіх нас бере за душу. Як зробити, щоб кожна дитина нашої країни жила у належних умовах? Здається, зараз це питання стоїть перед кожним справжнім громадянином. Як багато ще потрібно зробити, щоб усі діти України були щасливими! На ці та інші питання можна знайти відповіді познайомившись з книжковою виставкою - плакатом "Кожна дитина має право"

/Files/images/fil47/IMG_4809.JPG/Files/images/fil47/IMG_4814.JPG/Files/images/fil47/IMG_4812.JPG

Чорнобиль не має минулого часу

Серед усіх трагедій, яке пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців.

14 грудня в Україні традиційно відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли подолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

З цього приводу в нашій бібліотеці була проведена зустріч з ліквідаторами Чорнобильської аварії.

/Files/images/fil47/DSC01876.JPG

/Files/images/fil47/IMG_20161216_121901.jpg /Files/images/fil47/IMG_20161216_122559.jpg /Files/images/fil47/IMG_20161216_125159.jpg /Files/images/fil47/IMG_20161216_125212.jpg

Бібліотека-філіал №47 проводить часті екскурсії бібліотекою, та знайомить своїх користувачів із традиціями, правилами бібліотеки, а також різноманітними заходами та важливими датами, що стосуються нашої країни.

/Files/images/fil47/aGegWyHg3AQ.jpg /Files/images/fil47/bt_wpUGxRy8.jpg /Files/images/fil47/H1dm_b9y7tI.jpg /Files/images/fil47/tw391c0a_Rs.jpg /Files/images/fil47/4pkz5COoAaI.jpg /Files/images/fil47/CfH1lyWCoWA.jpg

Прийняти участь та отримати корисну інформацію може кожен відвідувач.
Також у наших стінах регулярно оформлюються інформативні виставки літератури. Серед останніх:
- книжкова виставка-перегляд "Молодь і бібліотека" (до Дня молоді);
- книжкова виставка-діалог "До Контитуції з надією, до влади - з повагою" (до Дня Конституції України);
- книжкова виставка “Велич народного подвигу” (до Дня партизанської слави, проведена, як єдиний урок мужності);
- виставка – представлення дитячих малюнків (до Дня миру).

/Files/images/fil47/3LGaWwEA27g.jpg /Files/images/fil47/FFvK7jmETJQ.jpg /Files/images/fil47/mKuucFtJ25Y.jpg


/Files/images/47_1.png /Files/images/47_2.png /Files/images/47_4.png

Наші двері для вас завжди відкриті! Ми раді вас бачити!

Кiлькiсть переглядiв: 528

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.