До Всеукраїнського дня бібліотек

Бібліотеки Фрунзенського р-ну відмічають День бібліотек
Бібліотеки Фрунзенського р-ну 30 вересня відмічають Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотеки Фрунзенського р-ну м. Харкова проводять різноманітні акції та заходи, присвячені святкуванню Дня бібліотек та ще активніше включилися в роботу, направлену на поширення української культури та просвітництва, підтримуючи у молодого покоління любов до знань та дух навчання.

Так бібліотека-філіал №31 підготувала зустріч зі школярами місцевої школи. На якій діти подорожували по історії книги, переглянули розвиваючий відеоролик з телегероями, які розповіли про користь читання. Слухачі заходу також мали змогу долучитися до святкової книжкової виставки "Скарби країни Книгарії" та познайомитися із кращими та новішими бібліотечними книжками. також юним читачам була проведена розвиваюча екскурсія бібліотекою. Кожен бажаючий мав змогу допомогти бібліотекарям у проведенні зустрічі та прийняти участь.

До Всеукраїнського дня бібліотек

Подібні заходи бібліотек Фрунзенського р-ну посприяли рекламі бібліотечної роботи та бібліотек взагалі. А також дали змогу відвідувачам ближче познайомитися із роботою бібліотеки.

***

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття справило грандіозні зміни по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.

До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків, під назвою «Просвіта». До 1914-го рока Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го рока цей показник виріс до 85%.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

Зі святом бібліотек!