Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів— інтернаціональние екологічне свято, яке відзначається щорічно,1 квітня.

Перша згадка про проведення свята дня птахів пов'язують з невеликим містечком у Америці під назвою Оіл-Сіті. Саме там, у 1984 році шкільний учитель закликав дітей до охорони пернатих і зробив це у формі свята. Ця ідея була активно підтримана відомої в той час газетою, і проведення свята стало популярним по всій країні. Але проблема захисту птахів вже в той час хвилювала багато розвинені країни. І в 1902 році була підписана міжнародна конвенція, покликана охороняти птахів, корисних для сільського господарства. Чинності вона набула лише в грудні 1905 року, тому першою датою святкування міжнародного дня птахів вважається 1 квітня 1906 року.

На Русі ж пернатих шанували завжди, і з настанням весни народ вшановував повернення перелітних птахів додому. За народним повір'ями птахи були провісниками весни, і навіть в той час люди не могли не помічати користь, яку ті їм приносили. Тому розорення пташиного гнізда, а вже тим більше вбивство пташки вважалося великим гріхом.Але офіційно днем, коли відзначається міжнародний день птахів у Росії, вважається 1 квітня 1926 року. З цього дня люди стали споруджувати і розвішувати шпаківні для птахів, випікати печиво у вигляді жайворонків і навіть складати про них вірші. Але тривало це недовго - до 1930 року. Внаслідок певних подій, що відбуваються в країні, про святі стали забувати. І тільки в 1999 році традиція проведення екологічного свята була відроджена. Це сталося завдяки старанням Союзу охорони птахів Росії .

Сьогодні святкування міжнародного Дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями, а повне знищення птахів може спричинити за собою непередбачувані наслідки для людства. Тому головною метою проведених у свято заходів є збереження видового різноманіття та чисельності пернатих.

Голоса птиц - Певчий дрозд (Turdus philomelos). Проект Изучаем голоса птиц Птицы. красота полета!!! Самые красивые птицы планеты Земля

Весёлый мультик про птичек на проводе

Читайте також:

Міжнародний день птахів
Міжнародний день птахів
Цікаві факти про птахів
Птахи. Хто ж вони? Птахи України
Птахи, занесені до Червоної книги України
Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.