Бібліографічні матеріали

Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/fc349ff3a1d7ee968a46a44296cf4.jpg "Чарівна королева естради"

(До 115-річчя від дня народження великої співачки К.Шульженко)
Дайджест фотокопій статей з періодичних видань
Укладач: головний бібліограф ЦБ Т. І. Долгополова.

Ім'я Клавдії Шульженко, однієї з найулюбленіших народом співачок, золотими літерами вписано в історію нашої вітчизняної культури. Сьогодні на сторінках дайджесту до вас повертається Клавдія Шульженко - уособлення пісні і жіночої душі. Наш вічний «синий платочек…». У творчості і житті співачка завжди залишалася справжньою жінкою - емоційною, чарівною і непередбачуваною. Шульженко була і залишається не просто національним надбанням, а справжньою класикою і еталоном мистецтва. Її голос вселяв надію в солдат в роки Великої Вітчизняної війни, він став голосом епохи. Пісні, виконані Клавдією Шульженко ставали шлягерами. Вона воістину була народною артисткою .Її фанатично любили мільйони шанувальників. Жодна наша естрадна співачка ні до, ні після не змогла піднятися на таку висоту.

Для перегляду ми пропонуємо дайджест фотокопій статей, присвячений 115-річчю від дня народження великої співачки Клавдії Шульженко, в якому ви знайдете ексклюзивні спогади рідних та близьких співачки, знаменитих артистів - її друзів, спогади сучасників її творчого оточення.

/Files/images/2021/tsb_2021/шульженко скрин каламео.jpg


Дайджест статей

/Files/images/2020tsb/Ludmila-Gurchenko-01.jpg "Гурченко - яскрава зірка великого кіно"

(До 85-річчя від дня народження великої артистки Л. М.Гурченко)
Дайджест фотокопій статей з періодичних видань
Укладач: головний бібліограф ЦБ Т. І. Долгополова.

У 2020 році великій актрисі, нашій землячці Людмилі Гурченко виповнилось би 85 років. Її творче і особисте життя завжди було темою для обговорення. Людмила Гурченко прожила складне, але яскраве життя, яке було осяяне її акторським даром. Вона завжди була в образі, в формі, завжди підтягнута. Вона любила бути ідеальною, геніальною. "Феєрична жінка" - найчастіше говорили в її адресу. Вона все життя гнула свою лінію. Йшла вперед. Не озираючись.

Не дивлячись на непростий характер Гурченко, її любили знімати режисери і обожнювали глядачі. І навряд чи буде перебільшенням сказати, що вона одна із унікальних актрис, які народжуються раз в сто років. Вона була однією із самих яскравих артисток: фільми з її участю стали класикою, а сама Людмила Марківна – символом цілої епохи у вітчизняному кінематографі.

У розпорядженні читача відверті інтерв’ю та бесіди з нашою улюбленою актрисою, а також ексклюзивні спогади колег, близьких та друзів про нашу славетну зірку великого кіно.

/Files/images/2020tsb/гурченко сайт.png


Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/p375.jpg "Илья Репин - гордость Слобожанщины"

(К 176-летию со дня рождения великого художника Ильи Репина)
Дайджест фотокопий и копий статей из периодической печати, статей официального сайта газеты «Вечерний Харьков»
Укладач: головний бібліограф ЦБ Т. І. Долгополова.

Немає жодної людини, якій невідомо ім’я Іллі Репіна. В 2020 році виповнюється 176 років від дня народження великого живописця. Ім’я І. Ю. Репіна – одне з най почесних у ряду наших славетних земляків. Він залишив нам у спадщину величезний заряд духовності, любові до своєї малої Батьківщини, таїнств та краси слобожанської природи, які увібрали в себе його картини. До дайджесту увійшли цікаві публікації з маловідомими фактами з його життя та творчості.

Пропонуємо перегляд статей з фонду нашої бібліотеки.

/Files/images/2020tsb/репин дайджест сайт.jpg


Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/bykov_l.jpg "О Леониде Быкове: ничего, кроме правды"

К 90-летию со дня рождения Леонида Быкова.
Дайджест фотокопий и копий статей из периодической печати.
Составитель: главный библиограф ЦБ Т.И. Долгополова.

Великому маэстро Леониду Быкову 12 декабря исполнилось бы 90 лет. Но дожил он только до пятидесяти. Народного актера до сих пор помнят и любят.

В Харькове, на улице Культуры, открыта мемориальная доска на доме №12, где 12 лет жил выдающийся актер и режиссер, народный артист Украины Леонид Быков, а также памятный знак на здании Харьковского драматического театра им. Т.Г. Шевченко, в котором работал актер.

В память о режиссере, актере и о человеке неисчерпаемой душевной щедрости наша библиотека предлагает ознакомиться с публикациями, посвященными легенде кино.

/Files/images/2021/tsb_2021/біков.jpg


Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/avtoportret-serebriakova+.jpg "Некруглая дата как символ любви"

К 133-летию со дня рождения знаменитой художницы Зинаиды Серебряковой.
Дайджест фотокопий и копий статей из периодической печати, статей официальных сайтов газет "Харьковские известия", "Время", "Сегодня".
Составитель: главный библиограф ЦБ Долгополова Т. И.

10 декабря нашей землячке, талантливой художнице Зинаиде Серебряковой исполняется 133 года со дня рождения. В Харькове все почитатели творчества всемирно известной художницы будут отмечать эту дату, потому что любят и помнят Зинаиду Серебрякову, стремятся сохранить все, что связано с ее творчеством и памятью о ней.

Предлагаем просмотр статей из фонда нашей библиотеки.

/Files/images/FLW/скрин дайджест серебрякова.png


Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/427959_1_w_570.jpg «Легендарний композитор Микола Лисенко та його талановиті нащадки»

До 175 річчя від дня народження М. В. Лисенко
Дайджест фотокопій статей із періодичних видань

Укладач: головний бібліограф ЦБ Долгополова Т.І.

В цьому році виповнюється 175-річчя від дня народження засновника української класичної музики та музикальної освіти - Миколи Вітальевича Лисенко. Наша бібліотека пропонує перегляд Дайджеста газетних статей про цю геніальну людину - композитора, піаніста, педагога, збирача пісенного фольклору, щоб познайомити з харківським періодом життя цього великого майстра. А також буде цікава, на нашу думку, зустріч з його правнуком, теж Миколою Вітальевичем Лисенко – диригентом симфонічного оркестру, виконуючим рок-музику і водночас протодиаконом Української православної церкви.

/Files/images/FLW/полный скрин каламео.png


Дайджест статей

/Files/images/2021/tsb_2021/Christina_D._Alchevskaya.jpg "Великая просветительница народа"

Дайджест фотокопий статей к 175-летию со Дня рождения великой женщины, талантливой просветительницы, основательницы народного просвещения в Украине - Христины Даниловны Алчевской.
Составитель - главный библиограф Т. И. Долгополова.

Христине Даниловне дано было стать первой просветительницей среди простого народа Слобожанщины. Более полувека Христина Алчевская посвятила педагогической деятельности, которая получила высокую оценку украинских и зарубежных деятелей культуры.

Предлагаем просмотр статей из фонда нашей библиотеки.

/Files/images/tsb/Алчевская дайджест скрин.png


Тематический список литературы

“Харьков космический”

К 55-летию первого полета человека в космос
Составитель - главный библиограф Т. И. Долгополова.

День космонавтики отмечается во всем мире. Генеральная Ассамблея ООН своей резолюцией провозгласила 12 апреля - Международным днем полета человека в космос. Памятная дата установлена в честь пятидесятой годовщины первого полета человека в космос.

Список посвящен вкладу наших земляков-харьковчан в освоение космоса. Харьковчанам есть чем гордиться, есть что помнить и есть что хранить.

/Files/images/косм.png


Дайджест статей "Королева эстрады"

24 марта 2016 г. нашей землячке-харьковчанке Клавдии Шульженко исполняется 110 л. со дня рождения.

Составитель - главный библиограф Т. И. Долгополова.

/Files/images/Шульж. дайдж.png

"Песня, по-моему, требует всего сердца, без остатка.

Иначе она оставит слушателя равнодушным."

К. Шульженко

Великую певицу Клавдию Шульженко по праву назвал «Королевой эстрады» основоположник русского шансона А.Вертинский. Шульженко была и остается не просто национальным достоянием, а настоящей классикой и эталоном искусства.

Ее голос вселял надежду в солдат в годы Великой Отечественной войны, он стал голосом эпохи. Песни, исполнявшиеся К.Шульженко становились шлягерами.

Шульженко была воистину народной артисткой. Ее несравненному таланту поклонялись не только простые советские люди , но и великие мастера искусства: Исаак Дунаевский, Аркадий Райкин, Леонид Утесов, Галина Вишневская, Людмила Гурченко, Алла Пугачева и др.

Харьковчане свято чтят ее память. В Харькове создан музей Клавдии Шульженко. Ежегодно проводятся «Шульженсковские фестивали».

Наша библиотека предлагает Вам ознакомиться с публикациями, посвященными великой певице.


Дайджест “Кобзарство Слобожанщини”

( До 85-річчя масового знищення українських кобзарів)

Укладач головний бібліограф Т. І. Долгополова

/Files/images/den_vishivanki_2017_tsb/кобзарство скрин.png Українські народні співці – кобзарі, усвідомлено виконували певну історичну місію. Це стало основною причиною їх масового знищення владою в 30-ті роки минулого століття.

Незважаючи на це, через десятиліття на Україні, а особливо у Харкові, з’явились продовжувачі традицій кобзарства. Вони організовуються в цех і являються братчиками по духу. Приєднатися до них може кожен, але залишаються далеко не всі, адже кобзарство – це образ життя, світогляд, а не гра.

Ще багато цікавого про кобзарів Ви знайдете в запропонованому дайджесті. Запрошуємо усіх бажаючих до перегляду.



/Files/images/PR20110331200307.JPG
"Любимая, народная, непревзойденная"

Тематический список литературы к 80-летию со дня рождения великой актрисы, нашей землячки Л.Гурченко

Составитель - главный библиограф Т. И. Долгополова.

/Files/images/20151023125720.jpg

Информационный список, посвященный 80-летию со дня рождения Л.Гурченко, включает публикации из газет и журналов о жизни и творчестве актрисы: интервью, беседы с ней, воспоминания ее близких и друзей, а так же ее повесть "Аплодисменты" и презентация в Харькове ее третьей книги автобиографической прозы "Люся, стоп!".

Приглашаем всех желающих к просмотру!


До 155-річчя від дня народження
М.М.Синельникова, нашого земляка, рос. режисера./Files/images/FLW/1200px-Лещинский_М.Я._Синельников_Н.Н._1910е.jpg

Дайджест "Классик русской сцены"

Составитель - главный библиограф Т. И. Долгополова.

Відомий антрепренер та режисер народився у Харкові в сім'ї бідного вчителя у 1855 р. М.Синельников керував російською антрепризою в Харкові ще з 1910 по 1925 роки. Їм були виховані десятки талановитих акторів, багато з яких повернулися до Харкова, в створюваний російський театр. Серед них народні та заслужені артисти України Л.Колобков, А.Зражевскій, С.Строева-Сокольская та інші. Так відразу був сформований театр яскравих індивідуальностей.

/Files/images/20151008110100.jpg У 1909-1910 роках працював в Одесі в антрепризі М. Ф. Багрова. У 1910 очолив антрепризу в Харкові, під його керівництвом Харківський театр став одним з кращих провінційних театрів Росії. За радянських часів працював у Харкові, Ростові-на-Дону, Владикавказі, Саратові.

У 1926-1927 був керівником російського театру в Махачкалі. З тисяча дев'ятсот тридцять три роки - режисер Харківського російського драматичного театру. Викладав у Харківському театральному училищі.

Дайджест вміщує матеріали з періодичних видань: газет та збірки науково-популярних статей. Безпосередньо переглянути дану підбірку можна в нашій бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 1717

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.