Online-проект "Молоді таланти Харкова"

Цей проект творчих робіт - крок на шляху обдарованих дітей і молоді до розвитку таланту. Даним заходом ми хочемо об'єднати молоде покоління у прояві творчого, діяльного початку, яке допоможе нам розкрити і пропагувати мистецтво у всіх його проявах, а так само об'єднати бібліотеку і користувача.

Мета проекту: створення умов для формування творчого середовища для молодого покоління, активізація творчого потенціалу дітей в інтересах їх особистісного розвитку.

Завдання проекту:

  1. створити умови для можливості молодому поколінню реалізувати свої творчі здібності і таланти;
  2. надати можливість талановитій молоді безкоштовно організувати виставки своїх робіт або концерти / літературні зустрічі на базі бібліотеки;
  3. організація арт-простору на базі бібліотеки, а також на платформі віртуального простору і соціальних мереж.

В проекті можуть взяти участь всі бажаючі з міста Харкова віком до 35 років. На проекті можуть бути представлені будь-які творчі роботи: малюнок, колаж, ліплення, скульптура, фото, hand-made, макет, музика, проза, поезія і т.д.

Очікувані результати:

1. Підвищення рівня культури серед молодого покоління;

2. Залучення талановитої молоді та активних читачів шляхом безкоштовних послуг в бібліотеці;

3. Широке арт-простір не тільки в масштабі бібліотеки, а й в масштабах всього міста.

ПЕРСПЕКТИВИ:

1. Організація безкоштовних літературних курсів та тренінгів для початківців письменників;

2. Випуск літературного альманаху з кращими роботами молодих талантів;

3. Виставка-ярмарок творчих робіт юних талантів;

4. Організація концертів районного масштабу для молодих виконавців;

5. Організація віртуальних виставок для юних художників;

6. Формування партнерських відносин з фотографами Харкова, з метою проведення майстер-класів, фото-конкурсів, фото-виставок для молоді.

Проект діє з 1 липня 2015 року.

Інформацію про учасників проекту, а так само переглянути їх кращі роботи, можна на спеціальній сторінці нашого сайту.


Учасники проекту "Молоді таланти Харкова"

Юні таланти- наша гордість

Шановні читачі!

/Files/images/molode_talant/tsdb/38720616_1833120940104373_5527521248076103680_o.jpg Із задоволенням запрошуємо вас відвідати дебютну виставку малюнків, що проходить в Центральній дитячий бібліотеці в рамках проекту Централізованої бібліотечної системи Немишлянського району “Молоді таланти Харкова”.

Ці неймовірно яскраві і щирі роботи нашої читачки Циганок Алли, учениці 6-го класу школи № 24. Безумовно, кожен малюнок, представлений на виставці — це справжній шедевр, що йде від серця. Роботи виконані в різноманітних стилях, таких як: поп-арт, дудлінг, стилізація, кук-арт,фешн та ін.
Щоб передати свої почуття і емоції, юна художниця використовує багато різних технік. І вони дійсно вражають! Дівчинка малює вугіллям, аквареллю, олійними фарбами, акрилом, аквареллю по вологому, тушшю, олівцем, восковими олівцями на наждачнім папері і навіть кавою і чаєм. Також вона використовує паперову пластику.

/Files/images/molode_talant/tsdb/38632919_1833116026771531_8583297956994613248_o.jpg/Files/images/molode_talant/tsdb/38703201_1833115750104892_361910080553091072_o.jpg


/Files/images/molode_talant/25394871_1571287496287720_3597553033722807919_o.jpg “Я намалюю власний світ...”

Саме так наша обдарована читачка Марія Мачихіна вирішила назвати свою дебютну виставку картин, що проходить у Центральній дитячій бібліотеці в рамках проекту Централізованої бібліотечної системи Немишлянського району “Молоді таланти Харкова”.
Мачихіна Марія, учениця 10-А класу школи № 181

Нас завжди захоплюють талановиті люди, тому ми не могли не запропонувати Марії участь у нашому проекті. А ще нам завжди цікаво дізнаватися про перші кроки на творчому шляху таких людей. Отож ми поспілкувалися з Машею з цього приводу і поспішаємо поділитися з вами нашим інтерв`ю.

- Машо, ми всі дуже вражені твоїми полотнами - адже малюнками такі професійні роботи назвати неможливо. Розкажи нам, будь ласка, як ти почала малювати?

- З раннього дитинства я прагнула до творчості. Ще коли я була зовсім маленькою, я всі свої мрії малювала на аркуші паперу. Іноді, коли мені було нудно, я вмовляла свою бабусю посидіти нерухомо якийсь час, щоб намалювати її портрет.

- Ого! Бабуся молодець, що так підтримувала твою жагу до творчості. Я так розумію, батьки також заохочують та підтримують тебе?

- Так, батьки завжди хотіли, щоб я розвивала свої таланти. А коли один з моїх малюнків показали по телевізору на каналі “Карусель”, вони дуже пишалися мною і вирішили віддати мене у гурток малювання “Чебурашка”. Те відчуття гордості і радості я запам`ятала на все життя! Я вважаю це своїм першим досягненням.

- Уявляю твої емоції, коли твоя робота потрапила на екран! Це дійсно круто! Проте, підозрюю, що то було не єдине твоє досягнення...

- Так, я дійсно брала участь у деяких конкурсах дитячих малюнків, в багатьох вигравала. Мені дуже подобалось відвідувати гурток, проте з якихось причин через півтора роки його закрили. На той момент мені виповнилося 9 років. Якийсь час я більше ніде професійно не займалась і малювала більше для душі. В цей же час я почала писати. Спочатку невеликі оповідання, а трохи пізніше цілі романи.

- Так ти ще й пишеш! Ти надзвичайно обдарована дівчина!

- Дякую. Просто мене все більше захоплював світ письма, з`являлось все більше нових ідей. Я годинами просиджувала за столом і писала главу за главою, розділ за розділом... Натхнення ніколи мене не полишало, іноді в основу лягали навіть не тількі вигадані сюжети, але й ті, що мені наснилися. А зовсім нещодавно я почала малювати портрети своїх персонажів і вигаданий мною світ став ще реальнішим... Тепер мої оповідання і герої - не просто історії, а й частина мого життя!

- Добре, повернімося до малювання. Ти сказала, що якийсь час ніде не займалася малюванням. А зараз? Ти відвідуєш якусь студію чи продовжуєш вчитися самотужки?

- Не вгадали. Ні те, ні інше... (сміється) Рік тому я почала займатися з професійною художницею Лозуновою Вікторією Валентинівною. Коли вона побачила мої роботи, то дуже здивувалася, що я намалювала їх сама, ніде не навчаючись. Перші наші уроки були присвячені малюванню олівцем. Потім ми освоювали масло. Вікторія Валентинівна відкриває мені все більше секретів художників, тому зараз я можу самостійно написати картину на холсті, а коли відвідую художню галерею, то бачу не просто картину, а кожен мазок фарби, кожен найнезначніший рух пензля...

- Це просто вражає! Дякуємо тобі за інтерв`ю. Бажаємо, щоб натхнення і надалі тебе не полишало! Ми впевнені, що попереду на тебе чекає ще багато творчих злетів, нових перемог та великих досягнень!

- Дякую, мені дуже приємно!

Всі картини Маріїї можна побачити у читальній залі нашої бібліотеки. Але доторкнутися до прекрасного світу творчості цієї надзвичайно талановитої дівчини можна і в режимі онлайн. Приємного перегляду!

/Files/images/molode_talant/скрин 1.png/Files/images/molode_talant/скрин 2.png

Талант працює, геній творить.

/Files/images/molode_talant/п 103.jpgЩо таке слова? Всього лише те, що допомагає нам розуміти один одного.
А що таке поезія? Це стихія, в якій ми можемо висловлювати наші думки, не боячись осуду або непорозуміння.
В рамках проекту “Молоді таланти Харкова” до нас завітали учні 8 класу школи № 2 Немишлянського району, а також дві яскраві зірки по-етичного слова — Анастасія Суховерхова і Анна Поднебесна.

Анастасія Суховерхова — учениця 8-Б класу школи № 160 — наша постійна читачка, талановита і яскрава поетеса.

Дівчина пише про те, що її оточує, про радість від кожного дня, гар-ний настрій та різнобарвні пори року. Юна поетеса наголошує про важ-ливість миру у всьому світі.

Потоки необхідних слів лягають на аркуші в рівні стовпчики, підкре-слюючи римою закінчення слів для співзвучності. Але не тільки рима є в поезії Анастасії, є ще й життя, людське життя, яке нас оточує, або яке ми хочемо створити.

***

Я к весне бегу с пригорка,

А в руках моих — сирень,

Я смеюсь легко и звонко:

Что за день! Весенний день!

У меня сегодня май

И, к тому же, воскресенье.

Мир вокруг такой весенний!

Здесь весна! Весну встречай!

А зиме сквозь тихий сон

Не пролезть и не пробиться,

Ведь сейчас, конечно, май,

Так сказала счастья птица.

/Files/images/molode_talant/п104.jpg

***

Ничего грустнее нет, чем дерево без листьев

Ничего страшнее нет, чем взгляд совсем стеклянный

Мир о мире вечно мог молиться,

С каждым годом все сильнее, так же рьяно.

От тебя хотелось спрятаться, не видеть

Взгляд стеклянный, дерево без листьев,

Вместе с миром падай на колени,

И о мире вверх молиться и молиться.

Лишь бы к нему долетели все наши молитвы!

Мир без мира — как же иронично!

Так не может быть, вы слышите? Мы верим!

Жизнь бежит все дальше полосой будничной.


Кожна людина, якщо в неї є духовні запити, знаходить свій роман, свою музику, свою поезію для серця.

Наступна учасниця нашого проекту — Анна Поднебесна — постійна читач-ка нашої бібліотеки, талановита дівчина та зірка поетичного слова. Анна пише патріотичні вірші про рідну Батьківщину, справедливість, рішучість і добро.

«К своему таланту я пришла очень непросто. Вы все знаете, что сейчас идет война в Украине. Когда я услышала об этом впервые, меня это взволновало: я очень переживала за свою страну, так как очень ее люблю! Первые мои стихотворения — патриотические.»

/Files/images/molode_talant/п105.jpg/Files/images/molode_talant/п106.jpg

***

Моя Україна! Моє тут життя!

Живе тут навіки родина моя

Улюблене поле і ріки, моря,

Хатина велика і спів солов'я.

Кохання моє і добро у душі,

Віддам Україні у скрутнії дні:

Нехай живе далі, не зная біди,

Нехай виростають цінніші плоди.

І будуть надалі рубати все зло,

Вони нам покажуть: що в світі було,

Зведуть у могилу усіх шахраїв,

Представлять до суду усіх втікачів.

Всю правду розкриють: її не сховати,

І буде країна тоді процвітати,

Але — це тоді, не сьогодні, повір,

Ти згодом читатимеш радісний твір

Де буде йти річ про кінець всім негодам,

Де буде початок веселим пригодам,

Життя знов злетить, буде вічним завжди —

Ти тільки лиш трохи, лиш трохи зажди!

Повір в Україну! Їй силу віддай!

Кохай і шануй її, не кидай.

Вона тебе чує, і думки твої,

Завжди пам'ятай слова ти мої.


/Files/images/molode_talant/п1.jpg Талант - це видатні здібності в якійсь певній області. І людина, якій дано цей дар, обов'язково буде долати всі перешкоди, щоб показати його світу.
В нашій бібліотеці серед читачів багато талановитої молоді і ми дуже раді представити Вам нашого нового учасника проекту “Молоді таланти Харкова” - Пічка Марія.

Зараз у бібліотеці діє художня виставка робіт від талановитої юної художниці. Марія обожнює малювати ще з дитинства і вже дивує нашу аудиторію дивовижними картинами.

Активно приймає учать у безлічі конкурсів і проектів України з 2015 року таких як: обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаємося ж, брати мої…»; ХІІ Відкритий міський фестиваль – конкурс дитячої
творчості «Харків місто добрих надій», в якому була нагороджена грамотою за участь у фестивалі; обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона життя»; Міський конкурс дитячої творчості «Харківські дворики»; районний конкурс дитячого малюнку «Ілюстрації до дитячого літературного твору»;

«Японія – казкова країна» конкурс на честь року Японії в Україні; Обласний етап Всеукраїнського конкурсу « Мистецтво – це я».

Марія обожнює малювати казкових героїв, пейзажи, натюрморти. У своїх роботах Марія використовує олівці, гуаш, фарби, освоює техніку малювання пастель, і з кожним кроком все більш удосконалює свою майстерність.

Творчість Марії сприйнята нашими читачами позитивно, всі відмітили яскравий талант та фантазію юної художниці.
Бібліотека вдячна Марії за співпрацю, бажає їй творчого натхнення, успіхів, та подальшого розвитку свого безмежного таланту!

/Files/images/molode_talant/п2.jpg/Files/images/molode_talant/п3.jpg/Files/images/molode_talant/п4.jpg/Files/images/molode_talant/п5.jpg


/Files/images/molode_talant/с1.jpg

Талант - це дар, який може проявлятися в різних сферах діяльності людини, найчастіше - в мистецтві.
Талановита людина здатна створювати прекрасні творіння, якими захоплюється весь світ.
Наша бібліотека продовжує цикл художніх виставок талановитої молоді в рамках проекту “Молоді таланти
Харкова”.
Зараз у бібліотеці діє художня виставка робіт від Сененко
Дар’ї – нашого постійного читача, творчої, креативної і обдарованої людини. Дар’я приймає участь у багатьох конкурсах Харкова, Харківської області та України.

Серед них: районний конкурс дитячого малюнку «Ілюстрації до дитячого літературного твору»; обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаємося ж, брати мої…»; «Японія – казкова країна» конкурс на честь року Японії в України; ХІІІ Відкритий міський фестиваль-конкурс дитячої творчості «Харків місто добрих надій», в якому Дар’я нагороджена грамотою за учать у фестивалі.

Дар’я переважно малює кольоровими олівцями та фарбами, а також освоює техніку малювання гуаш. Її картини яскраві, наповнені маленькими позитивними історіями, кожна з яких віддзеркалює внутрішній світ юної художниці.

«Я обожнюю малювати казкових персонажів, тварин та цікаві
пейзажи за допомогою кольорових фарб» - підкреслила Дар’я.

В різноманітних роботах Дар’ї присутні портрети в інтер’єрі,
різнобарвні натюрморти, величні пори року, фантазія та креативність. Варто відмітити, що всі глядачі та читачі нашої
бібліотеки із задоволенням зустріли художню виставку Дар’ї та захоплювалися талантом юної художниці.

Бібліотека вдячна Дар’ї за її співпрацю та бажає
успіхів у подальшому
творчому розвитку!

/Files/images/molode_talant/с2.jpg/Files/images/molode_talant/с3.jpg/Files/images/molode_talant/с4.jpg/Files/images/molode_talant/с5.jpg


/Files/images/molode_talant/Алена.png Наша бібліотека продовжує цикл виставок наших читачів!
Зараз на абонементі нашої бібліотеки виставлені малюнки нашої активної читачки –
Диченко Олени.

Диченко Олена Володимирівна – дуже талановита дівчина. Вона має беззаперечний хист до малювання. Їй всього 14 років, а вона вже брала участь в багатьох Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, має безліч нагород. Олена малює з 4 років. Любов до мистецтва їй прищепила мама, яка теж дуже любить малювати.

Зараз Олена навчається в 7-А класі КЗ «Харківської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів № 133 «Ліцей мистецтв» Харківської міської ради Харківської області». Її викладач Руденко Марина Арнольдівна веде здібну ученицю з 1-го класу і бачить в Оленці великий потенціал.

Дівчина малює переважно пастеллю та олівцем, проте більш полюбляє олівець. Майбутня художниця хоче показати в своїх роботах красу світу почуттів, також пробує свої сили в передачі реальної картини світу. Зараз дівчинка захопилась ще одним напрямом – ілюстрацією. Казкові герої оживають під її олівцем, сюжети прочитаних книг постають перед нами через призму її сприйняття.

Навесні 2017 року Олена, що є постійною читачкою нашої бібліотеки, дізналась про наш онлайн-проект «Молоді таланти Харкова» і представила нам свої малюнки. В рамках проекту ми провели виставку її робіт, яка отримала високу оцінку серед мешканців нашого району.

Центральна бібліотека висловлює свою подяку Олені за її активність та співпрацю, а також сподівається, що ця виставка робіт надихне її на нові досягнення.

Ми віримо, що Олену чекає блискуче майбутнє на обраному шляху і бажаємо їй творчого натхнення та успіхів!

Ми запрошуємо усіх бажаючих відвідати on-line виставку малюнків на нашому сайті та в соціальних мережах!

/Files/images/molode_talant/Рисунок19.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок20.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок21.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок22.jpg


/Files/images/222.jpg Виставка художніх робіт "Експресія свободи від"Єлизавети Ізотової, учениці 9-а класу середньої школи №2, яка мешкає у Немишлянському районі м.Харкова.

Вона почала з 6-ти років малювати. Але Ліза не тільки малює, ще вона любить собак, а також захоплюється орігамі. Своїй школі допомагає тим, що малює декорації до театральних сценок та постанов.

«Ходить в библиотеку – это прикольно! Спасибо за приятные моменты.», - Л. Ізотова.

Чорний колір у її роботах - це поєднання всіх кольорів і несе в собі асоціацію з ніччю і темрявою, це символ тиші, порожнечі і створення. Чорний протилежність білому.

Центральна бібліотека висловлює свою подяку Лізі за її співпрацю та сподівається, що ця виставка її робіт надихне її на нові досягнення.

Ми запрошуємо усіх бажаючих відвідати online виставку малюнків на нашому сайті та в соціальних мережах, а також в читальній залі ЦБ імені Д.І.Писарева


/Files/images/molode_talant/Рисунок10.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок6.jpg

/Files/images/molode_talant/Рисунок7.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок9.jpg


/Files/images/molode_talant/ajnj.png Виставка художніх робіт нашого постійного читача Кея Ніоні "Його картини - нестримний політ фантазії, його стиль - сюрреалізм!"

Наша бібліотека продовжує цикл виставок наших читачів.

Зараз у читальному залі бібліотеки виставлені малюнки нашого активного користувача – Кея Ніоні.

Кею —34 роки, у 2007 році він на-вчався у Харківському художньому учи-лищі, надихнула на творчу роботу захоп-лива магія Девіда Копперфільда.

Його картини - нестримний політ фантазії, його стиль — сюрреалізм!

Незважаючи на фантасмагоричний, викривлений стиль подачі свого самови-раження, його картини чомусь зовсім зрозумілі кожному, вони зможуть зачепи-ти, розтопити або порушити будь-яке серце.

У його роботах багато хто знаходить частинку себе - ту саму «безуминка», без якої життя було б нудне і одноманітне.

Центральна бібліотека висловлює свою подяку Кею за його активність та співпрацю, а також сподівається, що ця виставка робіт надихне його на нові дося-гнення.

Ми запрошуємо усіх бажаючих відві-дати on-line виставку малюнків на нашо-му сайті та в соціальних мережах ЦБ імені Д. І. Писарева.

А наших відвідувачів ми закликаємо до дії, співпраці та активного творчого життя разом із бібліотекою.

/Files/images/molode_talant/Рисунок11.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок12.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок14.jpg/Files/images/даня.jpg Художня виставка робіт "Таланти живуть поруч з вами" від нашого постійного читача Данила Векшина.

“У найглибшій сутності культура є не що інше, як творчий синтез”. В. Віндельбанд

Не талановитих людей не буває — є люди, які просто так думають. Талано-виті люди бачать світ інакше. Хтось розвиває свій талант і живе ним, а хтось зариває його у землю, вважаючи за краще забути про нього.

Бібліотека, як культурний заклад не може пройти осторонь від цієї теми. Ми шукаємо вираження талантів, на-тяки на талант у дорослих і підлітків. Ми прагнемо вдихнути надію у кож-ного відвідувача і віримо в успіх та інтелект кожного користувача нашої бібліотеки.

Наша бібліотека вирішила підтри-мати своїх читачів. Так була організо-вана виставка робіт молодого худож-ника-початківця, нашого активного користувача – Данила Векшина.

Його роботи пройняті тонким від-чуттям природи та любов’ю до рідно-го міста Харкова. Ці, ще молоді тво-ріння, показують світ глибше і вираз-ніше ніж звичайні фото чи картинки, адже вони “живі” — написані відчут-тям та серцем. Неймовірні абстракції відкривають невловимий та багатог-ранний світ розуму, динаміки… Все що створено людськими руками — прекрасне, про це говорять роботи із дерева та пластиліну, що також вклю-чені до виставки.

Центральна бібліотека висловлює Данилові свою вдячність та бажає не-вичерпного натхнення та віри у свої сили. Сподіваємося, що у майбутньо-му будемо продовжувати співпрацю.

Ми запрошуємо усіх бажаючих від-відати нашу виставку, перегляд якої було відкрито ще до Дня визволення Харкова і через численні прохання продовжену до кінця осені.

А наших відвідувачів ми закликає-мо до дії, співпраці та активного твор-чого життя разом із бібліотекою.

/Files/images/molode_talant/Рисунок2.png/Files/images/molode_talant/Рисунок4.png/Files/images/molode_talant/Рисунок1.png/Files/images/molode_talant/Рисунок3.png


Новий незвичайний талант!

В рамках проекту "Молодые таланты Харькова", який триває уже другий рік, 27 вересня 2016 року відбулася презентація робіт з технічного моделювання учня 2-В класу Харківської гімназії №14 Раїнчика Івана.

На презентацію були запрошені однокласники з класним керівником Гранкіною І.В. До уваги гостей були представлені точні зменшені копії архітектурної споруди "Уілліс Тауер" в Чикаго, конструктор-головоломка -корабель трьохвимірний, двомачтова шхуна і потяг пасажирський з вагоном.

Точність відтворення вражає, і недарма - розробка моделі, а потім її склеювання - праця кропітка, однак творча та цікава. Роботи його вражають витриманими пропорціями та простотою форм. Протягом експозиції робіт Івана Раїнчика діти залишили відгуки та побажання творчої снаги і успіхів. Фахівці бібліотеки теж відзначили успішну презентацію робіт та вручили грамоту і цінний приз.

/Files/images/42/argriWx4mgA.jpg/Files/images/42/uKN18Nd2SGU.jpg/Files/images/42/nLFVO0cLnxE.jpg/Files/images/42/Раинчик выставка.jpg


/Files/images/molode_talant/Рисунок1.jpg

Музичний вечір в бібліотеці-філії № 42 Центральної бібліотечної системи Немишлянського району від Введенської Вероніки - учениці 9 класу ліцею «Імпульс» №161 і ДМШ №10, по класу ксилофон і ударні інструменти.

Серед безлічі перемог - Перша премія на ХХІІ Міжнародному музичному фестивалі "Музика - наш Спільний дім": першому відкритому естрадно-джазовому конкурсі "Джаз-Фієста".

«Я дуже люблю і ціную книги, тому бібліотека-філія №42 для дітей для мене, це місце, де можна знайти багато нового і цікавого, пізнавального і дивного». Вероніка

Бібліотека вдячна за співпрацю і бажаємо подальших творчих успіхів і нових перемог на Музичному Олімпі!

/Files/images/molode_talant/Рисунок29.jpg/Files/images/molode_talant/Рисунок2.jpg


Художня виставка яскравого таланту

/Files/images/42/Wp-TVrnzxEI.jpg У бібліотеці-філії № 42 стало вже доброю традицією відкривати персональні виставки юних художників в рамках проекту "Молоді таланти Харкова".
Сьогодні ми представляємо вашій увазі роботи юної художниці Софії Волосник учениці 3-А класу школи №73, учасниці художньої студії "100 фантазій", керівник Н.В. Кулинич, учениці Дитячої художньої школи мистецтв №5. Софія, людина надзвичайно талановита і творча, вона учасниця і дипломант багатьох музичних конкурсів і художніх виставок, як міських так і міжнародних.
Представлені на виставці роботи вражають високою майстерністю, цілісністю створених образів, теплотою і незвичністю композицій.
Колектив бібліотеки дуже вдячний Софії за участь та бажає їй творчого натхнення, успіхів, невичерпної вдачі!
/Files/images/42/Волосник.jpg/Files/images/42/Волосни2.jpg/Files/images/42/Волосник-4.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 795

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.