Великодній вернісаж «У мить святого Воскресіння»

Бібліотека-філія #42 для дітей радо запрошує вас на Великодній вернісаж «У мить святого Воскресіння» (засідання Biblio-Art-майстерні «Творча дитина-сильна Україна»)

Без символічного великоднього зайця чи кролика не обходиться святкування у багатьох країнах Європи, а також у США та Канаді. Багато хто і не здогадується, в які легенди пов'язані з цією чудовою твариною, і що допомогло стати йому одним з головних прообразів Великодня.

Легенди, у яких згадується великодній зайчик, датуються 16 століттям. При чому в англійській переважає позначення «Easter Bunny» замість дослівного перекладу «Easter Hare», й через це образ часто тлумачиться як кролик. Існує кілька історій про те, як він зміг потрапити до святкових символів.

Легенда, в якій мила істота відкладає гарні різнокольорові яйця та ховає їх у саду під деревами, прийшла до Америки разом із переселенцями з Німеччини. В одному зі штатів вона зміцнилася та згодом поширилася по всій країні. З того часу дитяча віра у зайців, які приносять шоколадні великодні солодощі, живе й досі. Ця версія походження великоднего кролика переносить нас до давньонімецьких традицій. Згідно з ними, ці тварини супроводжували богиню весни та родючості. Вони прямували попереду і несли ліхтарі, освітлюючи шлях. Ця історія поступово перенеслася у фольклор і поширилася світом уже в 19 столітті.

Більш сучасна легенда, що має німецьке коріння, розповідає про бідну жінку, яка жила досить скромно, не знала, як порадувати своїх дітей у світле свято. Вона вирішує сховати у саду прикрашені яйця і тим самим зробити малюкам сюрприз. Коли її діти знайшли заховані ласощі, повз пробігав зайчик, і вони вирішили, що саме ця мила тварина принесла і сховала їм ці подарунки.

Приємного перегляду. Долучайтеся до творчості разом з нами!

https://youtu.be/qByyCICBp6M

Кiлькiсть переглядiв: 58

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.