Фонд Центральної бібліотеки

Фонд Немишлянської ЦБС на 01.01.2016 р. становить більше 314 тис. примірників, а ЦБ - 96213 примірників, майже 112 тис. яких було видано користувачам минулого року.

/Files/images/библиотеки.jpg ЦБ відноситься до масових бібліотек, які орієнтовані на широкі верстви читачів, загальнодоступність та безкоштовність надання послуг та інформації, які мають універсальний, відносно швидко змінюваний фонд переважно загальноосвітнього характеру: науково-популярного і літературно-художнього. Разом із оснащенням бібліотеки комп’ютерними технологіями та можливістю виходу до глобальної мережі Інтернет, значно зросли можливості бібліотеки по задоволенню читацьких потреб користувачів бібліотеки, чисельність яких становить 5,6 тис.

До складу ДПА ЦБС Немишлянського (Фрунзенського) району входить система каталогів і картотек, яка відображає фонд бібліотеки в різних аспектах. Основними елементами системи є каталоги, картотеки і покажчики. У ЦБ ім.
Д. І. Писарєва каталоги діляться на центральні, що відображають фонд системи і окремий фонд ЦБ.

/Files/images/21.jpg

Генеральний алфавітний каталог знаходиться в відділі комплектування. Він відображає фонд всієї ЦБС Немишлянського (Фрунзенського району). Каталог створено 1.01.1988 р., який відображає фонд бібліотек на сьогоднішній день. Він як і службовий обліковий каталог, який охоплює фонд бібліотек з 1979-1988 рр. (законсервований 31.12.1988 р), закритий для читачів. Ним користуються тільки співробітники бібліотеки.

Читацький алфавітний і центральний читацький систематичний каталоги покликані допомогти користувачам бібліотек в пошуку інформації. Щоб полегшити пошук в СК до нього створено алфавітно-предметний покажчик (АПП).

У ЦБ є також систематична картотека статей (СКС), де відображається інформація з періодичних видань, що надходять у бібліотеку, правила розміщення як в СК. Картотека періодичних видань, відображає газети і журнали, що надходять в ЦБ. Є ще зведена картотека періодичних видань по ЦБС, де відображені відомості за останні 5 років по бібліотечній системі.

Краєзнавча картотека є найбільш повним джерелом інформації про документи – книги, статті з періодичних видань, ілюстровані матеріали, розділи книг і збірники, присвячені історії Харківського краю. Матеріал в краєзнавчій картотеці відображається незалежно від року видання.

/Files/images/50c6149c07.jpg

З 2007 р. у бібліотеці ведеться електронний корпоративний каталог ( ЕК ), який об'єднує в собі інформацію про фонди публічних бібліотек м. Харкова. Він є універсальним, об'єднує в собі функції алфавітного, систематичного, краєзнавчого каталогів, СКС та інші. ЕК було створено на основі програмного забезпечення «Absotheque». Читачі бібліотеки користуються ЕК для користувачів «ABSOPAC UNICODE». Електронний каталог доступний в мережі Інтернет вже з липня 2016 р.

Кiлькiсть переглядiв: 887

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.