Проект "Право і життя"

/Files/images/tsb/лого право белый фон.png Правова культура і знання дозволяють уникнути безлічі помилок і захистити себе від можливих небезпек, які підстерігають людину в повсякденному житті. Знання закону сьогодні - важлива проблема кожної людини.

Мета проекту: створення умов для формування правової культури серед населення Немишлянська району міста Харкова.

Проект передбачає вирішення наступних завдань:

• забезпечення вільного доступу користувачів до соціально-правовим інформаційних ресурсів бібліотеки та мережі Інтернет;

• популяризація правових знань та інформаційних ресурсів правової і соціальної тематики;

• організація збору інформації, поповнення фонду бібліотеки правовою літературою, періодичними виданнями, законодавчими документами, що регламентують права дітей, молоді, відповідальність громадян і установ за забезпечення цих прав;

• розвиток навичок захисту своїх прав у підлітків та юнацтва за допомогою правових ігор та інших заходів на правову тематику;

• профілактика правопорушень серед населення;

Очікувані результати

В рамках даного проекту передбачено:

• підвищення рівня правових знань, правової грамотності, правосвідомості, правової поведінки, уміння застосовувати знання в різних життєвих ситуаціях і відстоювати права: свої і інших;

• розвиток інтересу до громадського життя, патріотизму у молоді Немишлянського району.

• Залучення користувачів в бібліотечну середу шляхом надання безкоштовних юридичних послуг.

ПЕРСПЕКТИВИ

• Розширення партнерських відносин з громадськими організаціями, юристами, студентами юридичних факультетів, політологами, ЗМІ.

• Надання юридичної допомоги онлайн на офіційній сторінці бібліотеки і в соціальних мережах, безкоштовне консультування досвідченого юриста.

Захист прав споживачів

Права тварин: міф чи реальність

Центральна бібліотека ім. Д.І. Писарєва ЦБС Немишлянського району 21.03.2018 року в рамках проекту «Право і життя» разом з магістром права В.І. Манукяном провела зустріч «Права тварин: міф чи реальність» в ЗОШ №2 для 5-Б класу.

На зустрічі були розглянуті наступні питання:

1. Брати наші чи речі?

2. Друзі чи об’єкти?

3. Рівність або підпорядкування?

4. Минуле, сучасне, майбутнє.

У 1822 р. Річард Мартін вперше скористався новим законом про захист тварин, затримавши торговця фруктами Білла Бернса за побиття осла. Бернс був визнаний винним, став першою у світі людиною, засудженою за жорстоке поводження з тваринами.

Зустріч проходила в рамках діалогу, діти активно приймали участь в обговорені важливих питань по відношенню до братів наших менших та ділилися своїм досвідом їх захисту.

/Files/images/manukyan/DSC04678.JPG /Files/images/manukyan/DSC04669.JPG /Files/images/manukyan/DSC04677.JPG

/Files/images/manukyan/DSC04698.JPG/Files/images/manukyan/DSC04682.JPG /Files/images/manukyan/DSC04708.JPG

/Files/images/manukyan/DSC04713.JPG /Files/images/manukyan/DSC04717.JPG /Files/images/manukyan/DSC04720.JPG

Зазвичай слухати про правила, права, обов’язки нудно. Та під час правознавчої години «Ти маєш право знати свої права!», яку провела бібліотека-філія № 31 Немишлянського району 7 грудня в рамках проекту «Право і життя» для учнів 3 та 5 класів школи – інтернату №8, нудьгувати було ніколи. Може ви засумнівалися? Не треба! Бо, погодьтеся, що дуже цікаво не тільки побувати в країні «Навпаки» де ніхто не дотримується правил і всі роблять, що заманеться, а ще й поспілкуватися з маленькою жителькою цієї країни. А хіба вам хоч раз доводилося бути захисником улюбленого казкового героя, якого скривдили, чи надати правову допомогу бідолашному зайчиську, якого вигнала з хати хитрюща хвостата злодійка? Ну як? Сподіваємося, що тепер ви повірили!

/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п1.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п2.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п3.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п4.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п5.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п6.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п7.jpg/Files/images/proekt_pravo_i_jizn/п8.jpg

В рамках проекту ЦБС «Право і життя » у бібліотеці-філії № 47 була проведена зустріч-діалог „Правова допомога”. Ми запросили наших читачів та провідного юриста-консультанта - Платонову Наталію Миколаївну, яка консультувала присутніх з питань правової відповідальності, правової етики та юридичної підтримки мешканців району. Під час зустрічі був представлений книжковий огляд літератури «Право на кожний день», з яким ознайомився кожний бажаючий.

/Files/images/fil47/IMG_20170516_113211.jpg/Files/images/fil47/pravo/IMG_20170516_113338.jpg

В рамках проекту «Право і життя» бівбліотека-філія № 15 своїм читачам представила книжково-інформаційну виставку «Держава. Право. Закон». Була також організована зустріч мешканців району з офіцером поліції сектора превенції патрульної поліції Харківського ОП ГУНП - А. Н. Кобища, який представив наглядну правову консультацію, відпові на питання стосовно законодавчої бази України і поділився своїм багатоаспектним досвідом роботи у правовій сфері.

/Files/images/15_fil/DSCF3071.jpg/Files/images/15_fil/DSCF3064.jpg /Files/images/15_fil/DSCF3052.jpg

В рамках проекту «Право і життя» 16 травня в бібліотеці-філії № 31 відбувся незвичайний правовий урок «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай!» За цей короткий час ми поспілкувалися з мешканцями «Країни Навпаки» І переконалися, що життя без дотримування певних правил – це суцільне жахіття! Зрозуміли, як важливо знати свої права і завжди пам’ятати, що такі ж прав є у всіх людей. А також навчилися відрізняти першочергові потреби від другорядних.

/Files/images/flya_31/Проект по праву 1.jpg/Files/images/flya_31/Проект по праву 2.jpg/Files/images/flya_31/Проект по праву 3.jpg/Files/images/flya_31/Проект по праву 4.jpg/Files/images/flya_31/Проект по праву 5.jpg/Files/images/flya_31/Проект по праву 8.jpg

В рамках проекту "Право і життя" в Центральній бібліотеці імені Д. І. Писарєва діє постійна тематична виставка-інформація "Закон - путівник по життю". На полицях представлені найкращі та найактуальніщі книги правової сфери діяльності нашої держави, навчальні посібники для учнів, студентів, викладачів, юристів і, безумовно, для всіх наших постійних читачів!
Завітайте у комп'ютерний зал нашої бібліотеки для ознайомлення!

/Files/images/tsb/IMG_20170515_134310.jpg/Files/images/tsb/IMG_20170515_134247.jpg/Files/images/tsb/IMG_20170513_172237.jpg/Files/images/tsb/IMG_20170513_172249.jpg

В Харківському медичному коледжі Центральна бібліотека імені Д. І. Писарєва провела презентацію "Інтернет, я і....закон", яка була запланована в рамках проекту "Право і життя" і дуже актуальна на сьогоднішній день.
Провів презентацію по темі і презентував свої книги магістр Міжнародного та конституційного права, адвокат В'ячеслав Манукян. Молодому поколінню він пояснив сучасні права, обов'язки і відповідальність користувачів Інтернет. Для закріплення отриманих знань була використана методика «питання-відповідь» і, безпосередньо, література від нашої бібліотеки з даної тематики.


/Files/images/МАНУКЯН.jpg

Проведення заходів з професіональним юристом, співпраця: бібліотека-користувач-юрист.

Наш користувач і друг, Вячеслав Манукян, адвокат, магістр міжнародного і конституційного права Лейденський університет, Нідерланди; Центрально-Європейський університет, Будапешт; УЮА, Харків.

Співпраця з жовтня 2014 року перетворилася у проект, котрий діє з 2017 року.

/Files/images/Манукян.JPG /Files/photogallery/Книга Я.JPG /Files/images/IMG_0411.JPG/Files/images/IMG_0244.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 674

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.